Strona główna -> Słoneczka -> Dbamy o zdrowie - spotkanie z farmaceutą

Spotkanie z farmaceutą

„Słoneczka” podczas zajęć rozmawiały ostatnio o zdrowiu, profilaktyce chorób, zawodach pracujących w służbie zdrowia.
W związku z tym w piątek (29.11.2013 r.) odwiedziła nas pani Dominika Chudy, która z zawodu jest farmaceutą.
Celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom jej codziennej pracy. Pani Dominika opowiadała dzieciom o tym jakie pomieszczenia znajdują się w aptece i co jest w nich przechowywane. Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się, jakie lekarstwa kupuje się w aptece, które leki są bez recepty, a które można kupić tylko na receptę. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia i spróbowania tego jak robi się lekarstwa i  jakie urządzenia są do tego potrzebne.   Pani farmaceutka w sposób niezwykle ciekawy przybliżyła naszym milusińskim charakter swojej pracy. Przypomniała wszystkim, że lekarstwa dzieci mogą brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej i po wizycie u lekarza. Na koniec pogadanki wszystkie dzieci otrzymały upominki. Serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia można zobaczyć na Facebooku!